Udany urlop we Władysławowie

Władysławowo noclegi jest to bardzo popularne i ulubione miejsce wielu aktorów, muzyków oraz sportowców. Jest to jedno z najciekawszych miejsc w Polsce na spędzenie wakacji czy urlopu. Atutem Władysławowo pokoje gościnne jest na pewno bliskość trójmiasta (Gdynia, Sopot, Gdańsk) – dojazd ok. 45 minut. Malowniczy krajobraz, turystyka wypoczynkowa, długie szerokie plaże i morskie czyste powietrze, bogate w jod, powodują że Władysławowo odwiedza coraz to więcej turystów i wczasowiczów. Wielu zachęca również bogata oferta imprez kulturalnych i atrakcji sportowych.

Władysławowo wille położone jest u nasady Mierzei Helskiej, 48 km od Gdyni i 33 km od Helu. Jest to bardzo znana miejscowość nad Morzem Bałtyckim i zatoką Pucką. Władysławowo znane jest nie tylko jako letnisko o niesamowitym turystycznym charakterze, ale także jako ważny, duży port rybacki. Miasto zamieszkuje 10 tysięcy mieszkańców. Rdzennymi mieszkańcami Władysławowa są słowiańscy Kaszubi, potomkowie dawnych Pomorzan. Miasto charakteryzuje morski klimat o leczniczych właściwościach, piękna i rozległa na 23 km plaża, z dwunastoma strzeżonymi kąpieliskami oraz czysta woda i świeże powietrze nasycone związkami jodu. Każdego lata przyjeżdżają tu tłumy turystów żądnych atrakcji, rozrywki oraz wypoczynku.

Władysławowo pensjonaty w okresie wczesnego średniowiecza było wioską rybacką o nazwie Velaves – Wielka Wieś. Pierwszymi osadnikami byli bardzo pobożni i pracowici kaszubi, to dzięki nim przetrwała oryginalna i bardzo odmienna atmosfera tego regionu. W 1936 r. rozpoczęto budowę portu rybackiego, prace skończono w przeciągu dwóch lat. Port nazwano Władysławowo, na pamiątkę XVII-wiecznego portu założonego przez króla Władysława IV. Port pełni funkcje turystyczne i rekreacyjne. W 1994 r. port otwarty jest dla turystów. W 1954 r. po II wojnie światowej Władysławowo otrzymało prawa osiedla a od 1963 r. jest miastem. Ludzie ciesząc się urokami przyrody, czystymi i długimi plażami oraz powietrzem, bogatym w jod coraz częściej odwiedzali to malownicze kąpielisko.

Największą atrakcją Władysławowo domki jest oczywiście plaża. Jest ona bardzo szeroka – sięga 200 m, i bardzo długa – aż 23 km. W sezonie letnim czynne jest ok. 12 strzeżonych kąpielisk. Tuż przy samej wodzie jest usytuowana zjeżdżalnia wodna. Dla osób pragnących mocnych wrażeń proponujemy bardzo ciekawą rozrywkę, jaką jest przejażdżka na dmuchanym pontonie w kształcie banana, ciągniętym przez motorówkę. Na plaży znajduje się wiele punków gastronomicznych, wypożyczalni sprzętu wodnego oraz obiektów do gry w siatkówkę plażową, piłkę nożną i inne, a wieczorami odbywają się dyskoteki i występy artystyczne. Kąpieliska strzeżone we Władysławowie co roku wygrywają plebiscyt na najbezpieczniejsze w województwie.